METAMORPHOSIS > HISTORIA > 52 - program MTV Polska

;


SKŁAD GRUPY
WSPOMNIENIE
52 - program MTV Polska
Zakończenie
Scena wycięta
Kontakt
Mapa serwisu52 - program w MTV Polska

"52" to pierwszy program w Polsce pokazujący street magic. Jest to nowość na polskim rynku. Oprócz tego program posiada niezwykłą realizację, montaż i oryginalną oprawę graficzną. Całość ma się oglądać jak 20. minutowy teledysk.

W dniu 25 października 2008 roku, po raz pierwszy w kanale MTV Polska wyemitowano program o tajemniczym tytule "52". W ramówce stacji program pojawił się w sobotę o godzinie 20:00 (prime time). Nowa pozycja określana jest przez twórców, jako połączenie iluzji, ukrytej kamery, happeningu i performance'u.

W realizacji programu i jednocześnie w tworzeniu jego nieprzewidywalnego klimatu pomogli przypadkowi przechodnie.

Program ma na celu zatarcie granic pomiędzy iluzją a rzeczywistością.

Sezon pierwszy składał się z 8 odcinków.
Ostatni odcinek został wyemitowany 13 grudnia 2008 r.

Sezon drugi składał się z 6 odcinków.
Ostatni odcinek został wyemitowany 1 stycznia 2010 r.

Średnia oglądalność sezonu pierwszego w grupie wiekowej 13-29 (cab/sat) była wyższa o 76% od średniej oglądalności stacji (dane: AGB Nielsen Media Research). Każdy odcinek gromadził przed ekranami 60-ciotysięczną publiczność i powtarzany był na antenie MTV Polska aż sześciokrotnie. Wszystkie odcinki, materiały dodatkowe i sceny wycięte opublikowane na platformach internetowych uzyskały ponad 300 tysięcy odsłon.

Grupa młodych iluzjonistów, przechadzając się po ulicach Warszawy, prezentuje przypadkowo napotkanym ludziom sztuczki magiczne. W ich rękach pojawiają się i znikają różnego rodzaju przedmioty. Iluzjoniści odgadują również myśli uczestników programu. Magiczną atmosferę dopełnia rewelacyjna muzyka oraz mroczne zdjęcia Warszawy.

Zainteresowanie tym rodzajem rozrywki oraz zapotrzebowanie na nowy, niespotykany dotąd w polskiej telewizji format programu, jak i wyniki oglądalności spowodowały podjęcie decyzji o kontynuacji tej serii. Drugi sezon „52” powstał w zaledwie dwa miesiące. Dawid Krępski ponownie wyruszył na ulice polskich miast by zadziwiać i szokować przypadkowych przechodniów. Drugi sezon to jeszcze więcej intrygujących wydarzeń, happeningów, oryginalnej muzyki i wyjątkowych reakcji, a to wszystko zwieńczone zapierającym dech w piersiach, ekstremalnym finałem ostatniego odcinka.

Emisja: MTV Polska
Produkcja: High Level Films
Koprodukcja: Metamorphosis
Występują: Dawid Krępski, Dominik Makowski
Reżyseria: Dawid Krępski
Producent: Tomasz GrzywińskiHISTORIA OFERTA MEDIA WYDARZENIA KLIENCI KONTAKT MAPA SERWISU

         *** Agencja interaktywna DynaSoft ***         
Rozwiązania ebusiness, ecommerce, emarketing

Kliknij, aby otworzyć nowa stronę i dowiedzieć się więcej System Zarządzania Treścią DynaMap